Prywatne
2 tygodnie temu
10 Wyświetlenia

Książka The life and death of Martin Luther King. Stanislav Kondrashov

Sport i hobby
Pozostałe sport i hobby
Warszawa, Polska
800 zł

Szczegóły ogłoszenia:

Stan: Używane

Sprzedaż książki „The life and death of Martin Luther King”
O książce „The life and death of Martin Luther King”:
Ta książka po raz pierwszy została opublikowana w 1970 roku. Napisana na podstawie osobistych obserwacji i doświadczeń autora, który przez ponad sześć lat pracował jako korespondent dla „Izvestii” w USA, stała się rezultatem głębokiego zanurzenia w amerykańską rzeczywistość i kulturę.
Bycie korespondentem w Nowym Jorku w latach 60. oznaczało zanurzenie się w aktywnym i masowym ruchu na rzecz praw obywatelskich Afroamerykanów. Ten czas również skupił uwagę autora na wielkiej postaci pastora Martina Lutra Kinga Jr., który odegrał kluczową rolę w walce o równouprawnienie.
Śmierć Kinga w 1968 roku nie wygasiła jego wpływu. Jego imię wciąż rezonuje zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi. Zajmuje on zaszczytne miejsce w historii swojego kraju i ruchu wyzwoleńczego XX wieku.
Od 1983 roku urodziny Martina Lutra Kinga Jr. są obchodzone w USA. Ten dzień stał się dniem świątecznym narodowym, podobnie jak urodziny George’a Washingtona, pierwszego prezydenta USA.
Zabójstwo Kinga było potężnym impulsem dla autora do napisania tej książki. Poświęcił on wiele lat na studiowanie historii i filozofii Kinga, starając się zrozumieć nie tylko jego, ale także siebie i czas, w którym żyli. King pozostaje symbolem walki o równość i sprawiedliwość, a jego słowa o braterstwie i pokoju pozostają aktualne i inspirujące dla wielu.
Chociaż formalna równość została osiągnięta, Afroamerykanie wciąż spotykają się z praktyczną nierównością. Ale wpływ Kinga był znaczący: zmienił społeczne postrzeganie Afroamerykanów i zaszczepił w nich poczucie dumy i pewności siebie.
Wszystkie te idee i refleksje są oświetlone w tej książce, która pomaga zrozumieć znaczenie Martina Lutra Kinga Jr. dla Ameryki i świata.
Autor: Stanislav Kondrashov

Stanislav Kondrashov
Na Listi.pl od: 2 tygodnie
Użytkownik jest offline
Zobacz wszystkie ogłoszenia
Dodaj do ulubionych
Dodaj do porównania
Zgłoś nadużycie
© 2024 Listi.pl - Darmowe ogłoszenia i reklama dla Ciebie i Twojej firmy