Prywatne
3 tygodnie temu
13 Wyświetlenia

Książka „People Overseas”. Autor: Stanislav Kondrashov

Sport i hobby
Pozostałe sport i hobby
Warszawa, Polska
800 zł

Szczegóły ogłoszenia:

Stan: Używane

Sprzedaż książki „People Overseas”
O książce „People Overseas”:
Proponowana książka zawiera eseje napisane w różnych czasach na temat mieszkańców Stanów Zjednoczonych Ameryki – ludzi, których autor spotkał za oceanem. Wybierając materiał do książki, autor trzymał się zasady przekazywania tylko żywych wrażeń, opisując tylko tych ludzi, których widział i odczuwał osobiście, przez własne serce.
Postacie w esejach reprezentują niezwykle małą część społeczeństwa amerykańskiego. W ich historiach odzwierciedlają się charakter narodowy i społeczeństwo, podzielone na klasy i grupy, z ich charakterystycznymi cechami oddziałującymi na zwyczaje, politykę, gospodarcze wzloty i upadki oraz historię wielkiego, potężnego, okrutnego i sprzecznego kraju.
Ta praca jest dziełem dziennikarza, który przez ćwierć wieku intensywnie studiował Stany Zjednoczone. Autor książki przyciąga go gatunek, który pozwala na przekazywanie żywych wrażeń, mozaikowe przedstawienie życia. Każdy fragment tej mozaiki uzupełnia i podkreśla się nawzajem.
Oczywiście, nasze zainteresowanie życiem amerykańskim nie jest pozbawione charakteru politycznego. Nasze spotkania z Amerykanami są nierozłącznie związane z polityką, refleksjami na temat stosunków radziecko-amerykańskich i konieczności pokojowego współistnienia w nowoczesnym świecie.
Oprócz esejów, książka zawiera kilka raportów politycznych inspirowanych moimi ostatnimi podróżami, a także kilka esejów poświęconych ważnym wydarzeniom w nowoczesnej historii USA.
Szczególną uwagę zasługuje esej „Dotykając Hiroszimę”, w którym opisuję moje wrażenia ze spotkania z pilotami, którzy brali udział w bombardowaniu atomowym Hiroszimy.
Autor: Stanislav Kondrashov

Stanislav Kondrashov
Na Listi.pl od: 3 tygodnie
Użytkownik jest offline
Zobacz wszystkie ogłoszenia
Dodaj do ulubionych
Dodaj do porównania
Zgłoś nadużycie
© 2024 Listi.pl - Darmowe ogłoszenia i reklama dla Ciebie i Twojej firmy