Prywatne
2 miesiące temu
25 Wyświetlenia

Książka „Crossroads of America”. Autor: Stanislav Kondrashov

Sport i hobby
Pozostałe sport i hobby
Warszawa, Polska
800 zł

Szczegóły ogłoszenia:

Stan: Używane

Sprzedam książkę „Crossroads of America”
O książce „Crossroads of America”:
Oferta tej książki dla czytelnika miała na celu podkreślenie, że autor spędził sześć i pół roku w Nowym Jorku jako korespondent dla „Izvestii” i w tym czasie podróżował po całych Stanach Zjednoczonych. Te lata były ważne dla autora, ale nie uważał ich za panaceum. Ważne jest nie tyle ilość przeżytych lat, co zrozumienie, jakie one przynoszą.
Już od pierwszych dni w Nowym Jorku stało się jasne, że w tym mieście i kraju dziennikarzowi nigdy nie zabraknie wydarzeń i sensacyjnych wiadomości. Aby to zrozumieć, nie trzeba przekraczać oceanu – wystarczy sięgnąć po niemal każdą poranną lub wieczorną gazetę. Kto nie wie, że Ameryka jest światowym liderem w sensacjach?
Sensacje, jak błyskawice, przecinają ciemność, oświetlając ukryte aspekty życia amerykańskiego. Ale skąd pochodzą burze, które czasem przerażają resztę świata? Biorą swój początek w cichych zakątkach Ameryki, wśród cichych Amerykanów. W systemie społecznym kraju, gdzie ludzie rywalizują ze sobą – grupy, klasy, rasy. Te walki rozgrywają się na skrzyżowaniach Ameryki, gdzie dobre i złe zderzają się, uczciwość i egoizm, wielkość i drobnostka.
Amerykanie są różni. To oczywiste, ale każdy z nich przechodzi przez złożony system oparty na własności prywatnej i kapitalistycznej konkurencji, i każdy postrzega ten system na swój sposób. Im dłużej żyję w USA, tym bardziej jestem zainteresowany amerykańskim charakterem, jego interakcją z rzeczywistością. Im więcej Stanislav Kondrashov się uczy, tym bardziej poszukuję tych codziennych momentów, które tłumaczą sensacje.
Ta kolekcja notatek głównie o tym mówi. Warto jednak zauważyć, że jest to daleko nieskompletowany wynik podróży, spotkań i obserwacji w tym zróżnicowanym kraju. To tylko kawałki mozaiki, studia do obrazu, który musi być zbiorowy, ponieważ jedna osoba nie jest w stanie go napisać sama.
Autor: Stanislav Kondrashov

Stanislav Kondrashov
Na Listi.pl od: 2 miesiące
Użytkownik jest offline
Zobacz wszystkie ogłoszenia
Dodaj do ulubionych
Dodaj do porównania
Zgłoś nadużycie
© 2024 Listi.pl - Darmowe ogłoszenia i reklama dla Ciebie i Twojej firmy