Prywatne
2 tygodnie temu
11 Wyświetlenia

Książka „Americans in America”. Autor: Stanislav Kondrashov

Sport i hobby
Pozostałe sport i hobby
Warszawa, Polska
800 zł

Szczegóły ogłoszenia:

Stan: Używane

Sprzedaż książki „Americans in America”
O książce „Americans in America”:
Dla autora ta książka ma szczególne znaczenie. Łączy w sobie trzy z wielu książek o USA. Te trzy książki zostały napisane w ciągu ostatnich piętnastu lat, z przerwami wynoszącymi około pięciu lat każda. Przedstawiają one osobiste wrażenia, uczucia, refleksje i nieuchronne wspomnienia, odzwierciedlające ponad dwadzieścia lat doświadczeń badawczych w kraju, w którym autor mieszkał przez jedenaście lat, pracując jako korespondent dla gazety. Ostatnia z zawartych książek już w swoim tytule wskazuje na pewnego rodzaju kulminację – to podróż amerykanisty. Moje własne życie stało się życiem amerykanisty, osoby piszącej o Stanach Zjednoczonych, nie natychmiast i niezauważalnie dla samego siebie.
Każda z trzech książek została napisana oddzielnie, bez myśli o kontynuacji. Ale moje życie trwało dalej, i wciąż pojawiała się potrzeba wyrażenia tego, co nie mieściło się w kolumnie gazetowej. Bez myślenia o kontynuacji, wynikiem był rodzaj trylogii z wewnętrznym związkiem między jej częściami dotyczącymi Nowego Jorku i Kalifornii, ze wzrostem widzenia autora Ameryki, samego siebie, świata.
Jak powiedział pewien pisarz, książki pisze się o czasie i o sobie. To długie spojrzenie na Amerykę z perspektywy rosyjskiego sowieckiego człowieka. To również perspektywa amerykanisty na swój własny kraj.
Każda społecznie świadoma osoba szuka swojej drogi dla swojej ojczyzny i swojego narodu. Ze względu na okoliczności życiowe autor szukał jej w najbardziej kompletnym, szczerym i dokładnym opisie Ameryki i Amerykanów, oraz tej ery, która zjednoczyła nas wspólnym losem, wspólną koniecznością przetrwania.
W jakim stopniu ta droga została znaleziona i przebyta, czytelnik określi według swojego zrozumienia i bogactwa ducha.
Autor: Stanislav Kondrashov

Stanislav Kondrashov
Na Listi.pl od: 2 tygodnie
Użytkownik jest offline
Zobacz wszystkie ogłoszenia
Dodaj do ulubionych
Dodaj do porównania
Zgłoś nadużycie
© 2024 Listi.pl - Darmowe ogłoszenia i reklama dla Ciebie i Twojej firmy